Nadácie
&
Spolky

Nadační fond Nejen srdcem

Nadační Fond Nejen Srdcem založili dve kamarátky, Aneta a Denisa, ktoré sa rozhodli dať svojej láske k psom vyšší rozmer. Keď sledujem koľko času a energie mu venujú, zostávam v nemom úžase. Myslím, že názov úplne presne vystihuje to, prečo sa tieto dve "holky" rozhodli ísť do toho "na tvrdo"...a totiž, že len srdiečkom, aj keď hocijako veľkým, nepomôžeme. Ani srdcervúcimi komentármi alebo nadávkami na sociálnych sieťach. Tam aspoň zdieľanie môže pomocť nájsť stratného, či nového majiteľa. Avšak ak chce byť človek skutočne nápomocný, má mnoho iných možností. 

S Anet sa už poznáme pár rokov, je to fantastická baba a keď som zistila, že založila nadáciu, kontaktovala som ju s tým, že sa chcem zapojiť tiež. A tak sme si sadli na kafe a premýšľali ako naše aktivity prepojiť. "Potřebovala bych nafotit ponožky", oznamuje mi s úsmevom. "Ehm...ponožky?" Trochu ma to prekvapilo, predsa len čakala niečo ako pitbula, ktorého nikto nechce alebo rovno celý útulok...no, ale keď potrebuje ponožky, tak budú ponožky. "Jj, se psem na náš eshop", doplnila. Ach tak! Daj mi zviera a nafotím ti čokoľvek :D. Plácli sme si na to a toto je náš prvý spoločný výtvor (Anetine nohy a jej Tynka). Tieto a ďalšie krásne vecičky českej výroby si môžete kúpiť na eshope nadácie a pritom prispejete na dobrú vec :). 

Home4Pets

Home4Pets (H4P) je občianske združenie, ktoré vzniklo po tom, čo jeho zakladatelia navštívili karanténne stanice na Slovensku. Okrem toho, že poskytujú azyl nechceným a týraným zvieratám, zabezpečujú im veterinárnu starostlivosť a socializáciu a v neposlednom rade starostlivo vyberajú budúcich majiteľov, s ktorými sú následne v kontakte (1). K spolupráci so združením som sa dostala cez už vyššie spomenutý nadačný fond. Keď som Anete volala kvôli spolupráci, posťažovala som sa jej, že žiadny útulok nemá záujem o fotky zadarmo. V USA to funguje úplne bežne. Fotografi pomáhajú a snažia sa nafotiť čo najkrajšie fotky, pretože potom je vyššia šanca na adopciu. Vrátila som sa do Čiech a plná nadšenia som začala obvolávať útulky. Zámerne som vyberala tie, ktorých fotky boli naozaj nekvalitné. Tvrdo som však narazila. "Jste hodná, ale nám to fotí kamarátka". "Ne ne, děkuju...my to nepotřebujem".

A tak Anet sľubila, že sa popýta. H4P sa tento nápad veľmi páčil a ja som šťastná, že mi dali dôveru. Vždy keď mi cinkne sms, balíme s priateľom aparatúru, staré a potrhané oblečenie, občas zbalíme aj jeho dve mladšie sestry (11 a 13) a vyrážame. Všetci pomáhajú, každý má nejakú dôležitú úlohu a užijeme si pritom spústu zábavy. Holky si chcú samozrejme vziať domov každé štena a my občas tiež :). 

Nadační fond Staň se srdcařem

Anet neskôr založila svoju vlastnú nadáciu Staň se srdcařem, s ktorou teraz spolupracujem.

Zdroje:

  1. Domů - Home4Pets. Domů - Home4Pets [online]. Copyright © 2012 [cit. 11.08.2018]. Dostupné z: http://www.home4pets.cz

©Perfect Pet Photos 2018 by  Mia Polgar.