O mne

Mala som to šťastie, že som svoje detstvo strávila na dedine so svojimi starými a prastarými rodičmi, kde som sa hrávala so všetkým, čo mi prišlo do cesty- psami, mačkami, králikmi, lozila som do kurínov, kravínov, obdivovala kone...skrátka raj pre malé a preto vždy zdravé - hygienickú teóriu potvrdzujúce dieťa. Rodina mi predigovala kariéru veterinárky, ale namiesto toho ma uchvátila veda. Veľmi som túžila vedieť ako svet funguje, fascinovala ma príroda a nakoniec som vyštudovala molekulárnu biológiu a genetiku na Univerzite Karlovej v Prahe. Láska k zvieratám mi však zostala. Strávila som 10 krásnych rokov s mojím nemeckým boxerom Ronym, ktorý bol môj najlepší parťák. Keď umrel, resp. museli sme ho nechať uspať (jedno z dvoch najťažších rozhodnutí v mojom živote), zostalo mi v srdci prázdno. V tej dobe som už študovala v Prahe a nový kamarát nepripadal do úvahy, rozhodla som sa "aspoň" pomáhať v útulkoch. 

Životné cesty sú nevyspytateľné a tá moja viedla do Kalifornie, kde som sa vydala. Tam ma môj dnes už exmanžel-producent a fotograf začal zasväcovať do tajov fotografie. Čo-to som už vedela, ale z druhej strany objektívu. Tak sme sa vlastne zoznámili-stála som mu modelom pri tvorbe jeho knihy. Avšak jeho iniciatíva: ja za objektívom, sa akosi nestretla s pochopením...vôbec ma to totiž nebavilo. Navyše som bola zaryto presvedčená, že ako vyštudovaná biologička nemám dostatok kreativity, ktorou on, narozdiel odo mňa sršal.  Canon, ktorý som dostala ako darček som považovala za vyhodené peniaze a tak trčal x mesiacov v skrini. Zlom nastal, keď som svojej svokre zrekonštruovala záhradu a začali mi rásť prvé rastlinky. Bola som nadšením celá bez seba (kdo seje a sadí, vie o čom hovorím) a začala som si tú "svoju" vypiplanú nádheru fotiť, ako inak, na mobil. Po pár záberoch som si plesla po čele a utekala do skrine, kde ležal ten už trochu zaprášený foťák. 

Zvieratá som začala fotiť neskôr a tiež v podstate náhodou. Svojej známej som na pár dní strážila 3-mesačnú fenku Ebie. Bola tak neuveriteľne roztomilá a hlavne rýchla, že každá jedna fotka mobilom bola rozmazaná. Vtedy som si plesla po čele druhýkrát a znovu som vytiahla foťák. Ebie sa stala mojou hlavnou modelkou a ja som foteniu prepadla. Nuž..všetko má svoj čas :). 

Okrem fotenia chlpáčov sa venujem aj art nude a zameriavam sa (zatiaľ) na ženy. Že je to zvláštna kombinácia? Ano, je. Je to trochu ako mikroevolúcia: rastliny-zvieratá-ľudia :))). Prečo práve ženy...pre našu ženskosť, ktorá má nekonečne podôb, ale o tom viac na www.miapolgarphotography.com .

©Perfect Pet Photos 2018 by  Mia Polgar.